BABADAĞ

Babadağ’ı keşfetmek için sizi kentimize bekliyoruz! Babadağ’da sizi neler bekliyor? Kentte dolaşırken samimi çehrelerin size tebessümle selam verdiğini görebilir, dokusunu koruyan tarihi evlerle karşılaşabilirsiniz. Babadağ sokaklarından geçerken dokuma tezgâhı sesleri duyabilirsiniz. Bu sesler size 1200’lü yıllara dayanan tekstil ve ticaret geçmişinden söz ediyor olabilir... Belki size 1950’li yıllarda Türkiye tekstil üretiminin %40’ının Babadağ’daki el tezgâhlarından yapıldığını anlatıyor, belki Türk Standartları Enstitüsü’ne öncülük eden Damga Heyeti’nden bahsediyor, belki de Babadağ Pusulası’ndan söz ediyordur. Gezintinize devam ederken tezgâh seslerine kulak verin...

Yaylalara gittiğinizde ise doğanın verdiği huzurla baş başa kalıp kendinizi dinleyebilir, dinlenebilirsiniz. Doğayla iç içe olmak, günlük yaşamın stresinden uzaklaşmak için yaylalar aradığınız adres... Babadağ’ın kendine özgü mutfağından eşsiz lezzetler deneyimlemek de Babadağ gezinizin unutulmazlarından olabilir!

Babadağ; tarihi, kültürü, doğası, mutfağı ve tüm güzellikleriyle eşsiz bir kent. Babadağ tüm bu değerleri keşfetmeniz için sizi bekliyor, Babadağ Seni Bekliyor!